powrót

Pomysł na Jubileusz Firmy, czyli jak urządzić idealną galę firmową?

Okrągła rocznica funkcjonowania firmy to wyjątkowe święto dla jej zarządu, wspólników, pracowników oraz kontrahentów. To okazja, by wspólnie uczcić wieloletnią, ciężką pracę i dotychczasowe wyniki. Jubileusz jest powodem do dumy i doskonałym momentem na podsumowanie oraz podziękowania. Organizacja jubileuszu firmy niesie za sobą wiele zalet. To nie tylko moment, by zintegrować pracowników, ale także, by zaprezentować firmę jako stabilnego, godnego zaufania partnera biznesowego albo wprowadzić na rynek nowy produkt lub usługę.

Jak zorganizować jubileusz firmy krok po kroku

Organizacja gali jubileuszowej to niełatwe zadanie. Wymaga dużych nakładów czasu, zaangażowania i pracy wielu osób. Nie każde przedsiębiorstwo dysponuje takimi możliwościami, więc coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się zatrudnienie agencji eventowej. Na rynku funkcjonuje wiele firm, których specjalizacją jest organizacja imprez okolicznościowych. Przed dokonaniem wyboru, warto sprawdzić dotychczasowe doświadczenie każdej z nich, opinie klientów oraz zweryfikować cenę usługi.

Kolejnym ważnym krokiem jest dokładne określenie miejsca, czasu, liczby gości i formy całego wydarzenia. Chcesz zorganizować wykwintny bankiet w dworku, zamku lub pałacu, gdzie podkreślona zostanie wytworność i elegancja? A może jesteś właścicielem przedsiębiorstwa produkcyjnego i jubileusz – Twoim zdaniem – powinien nawiązywać do oferowanych przez Ciebie produktów, dlatego preferujesz piknik w plenerze? Każda organizacja ma swój pomysł na organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Ważne, żeby nie zwlekać z rozpoczęciem przygotowań i dokładnie je zaplanować, szczególnie gdy ma być połączone z kampanią promocyjną nowego produktu lub istotnymi zmianami w firmie.

Pomysł na jubileusz firmy – kreatywność to podstawa

Po wyborze daty i miejsca, przychodzi czas na wybór atrakcji. W zależności od stylu, w jakim ma być zorganizowana impreza, oraz budżetu, wybór rozrywek będzie zróżnicowany. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się występy znanych kabareciarzy, satyryków czy autorskie stand-up’y. Ciekawym pomysłem okaże się występ muzyczny znanego artysty lub zespołu muzycznego. Mile wspominane przez uczestników gal jubileuszowych są również imprezy fabularyzowane, tematyczne. W nawiązaniu na przykład do historii powstania firmy można zorganizować wyjątkowy event z tematem przewodnim i dopasowanymi do niego atrakcjami, upominkami oraz menu. To, jakie atrakcje wybierzesz w ten wyjątkowy dzień, zależy tylko od Ciebie.

Gala jubileuszowa jako promocja firmy i jej usług

Istotnym celem organizacji jubileuszu może być promocja marki oraz jej produktów i usług. Warto ulokować logo firmy w widocznych miejscach. Serwetki, gadżety, ścianka do robienia zdjęć. W związku z takim wydarzeniem coraz częściej firmy projektują nowe okolicznościowe znaki.

Jubileusz firmy pomysłem na integrację pracowników

W coraz większej liczbie firm kluczową rolę odgrywa dział HR, zajmujący się zarządzaniem zasobami ludzkimi. Ze względu na duże potrzeby personalne przedsiębiorstw, niskie bezrobocie i mocną pozycję pracownika na rynku pracy, organizacje rywalizują ze sobą o najbardziej wykwalifikowanych specjalistów, proponując im różnego rodzaju benefity. Po pozytywnie zakończonym procesie rekrutacji, dział HR dba o integrację pracownika nie tylko z zespołem, ale także z całą firmą. Jedną z takich okazji jest właśnie gala jubileuszowa. Podziękowanie pracownikom za ich dotychczasową pracę, pokazanie im zrealizowanych planów oraz przedstawienie celów na najbliższy czas to sposób na zmotywowanie pracownika i zachęcenie go do polecania firmy innym osobom. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie zadań i atrakcji zespołowych podczas gali, by zwiększyć efektywność i lojalność pracowników.

Rocznica to dobry moment na podsumowania

Okrągła rocznica to czas, by na chwilę się zatrzymać i zastanowić, co udało się osiągnąć, jakie plany nie zostały zrealizowane, a jakie nowe działania warto podjąć, by podczas świętowania kolejnej rocznicy móc cieszyć się takimi samymi lub lepszymi wynikami. To najlepszy moment, by podziękować i nagrodzić najlepszych, najbardziej efektywnych lub szczególnie wyróżniających się pracowników i kontrahentów. Wiele firm decyduje się na wręczenie uczestnikom gali upominków, by ten dzień na długo pozostał w ich pamięci. Ile firm, tyle pomysłów na prezenty, jednak do najpopularniejszych należą: medale, statuetki, a także alkohol.

Agencja eventowa pomoże zorganizować idealny event

Planując obchody jubileuszu, warto zdecydować się na wsparcie agencji, która organizuje eventy dla firm, na przykład September Events. Najczęściej specjalizują się w aranżowaniu różnego rodzaju spotkań, wyjazdów, pikników oraz imprez firmowych. Wsparcie specjalistów gwarantuje, że zorganizowany jubileusz będzie wydarzeniem wyjątkowym zarówno dla pracowników, jak i partnerów biznesowych. Warto zadbać o to, aby ważna rocznica na długo pozostała w pamięci wszystkich uczestników eventu.