powrót

Jak zorganizować wigilię firmową w dobie pandemii?

W obecnych czasach wigilia firmowa będzie wyglądać zupełnie inaczej od tych, do których zdołaliśmy przywyknąć przez poprzednie lata. Dla wielu firm, wigilia firmowa to tradycja pozwalająca na integrację oraz spędzanie czasu przez pracodawców oraz współpracowników w rodzinnej atmosferze.

Jakie korzyści niesie za sobą wigilia firmowa?

W ostatnich latach można było zaobserwować wzmożony trend organizacji spotkań podtrzymujących klimat i nastrój świąteczny. Organizacja wydarzenia, jakim jest wigilia firmowa niesie za sobą wiele korzyści, a należą do nich m. in.

·  wzmocnienie więzi w grupie,

·  integracja między pracownikami w różnych działach firmy,

·   okazję do rozmów z przełożonymi wyższego szczebla w mniej formalnej atmosferze,

·  możliwość podsumowania sukcesów firmy,

·  budowanie pozytywnych relacji między pracownikami.

Wigilia firmowa a pandemia – jak to połączyć?

Wigilia firmowa organizowana w tych trudnych czasach to nie lada wyzwanie, ale zdecydowanie warte zrealizowania. Aktualna sytuacja zmusiła wszystkich do funkcjonowania w świecie online za pomocą szerokiego wachlarza narzędzi oferowanych przez branżę IT. Wigilia firmowa powinna zostać przeprowadzona w sposób przemyślany – zgodnie z aktualnymi wytycznymi dostosowanymi dla branży MICE, a także dbając o bezpieczeństwo podczas planowania tego typu imprezy. 

Nowe wytyczne oraz regulacje, mające wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, zostaną z nami na dłużej. Wszyscy pragniemy powrotu do normalności i rzeczywistości sprzed czasów pandemii. Niemniej jednak, wprowadzone przez rząd obostrzenia, uniemożliwiają organizację spotkań face-to-face, dlatego decydując się na organizację wydarzeń takich jak wigilia firmowa, proponujemy przeniesienie ją do świata online.

Wigilia firmowa online

Pandemia zmusiła branżę eventową do nauczenia się funkcjonowania w wirtualnej rzeczywistości. Jedna z imprez organizowana przez agencje to właśnie wigilia firmowa. Tak naprawdę to od samego pracodawcy i jego pomysłowości będzie zależeć jej finalny charakter realizacji. Takie wydarzenie organizowane jest w studio filmowym, salach konferencyjnych, biurach, a nawet restauracjach. Niezwykle ważną rolę podczas takiej imprezy pełni odpowiednie oświetlenie, dekoracje i gadżety świąteczne, jednakże kluczowy element to strona informatyczna, gdzie trzeba zadbać o streaming i połączenie z uczestnikami. Istotne będzie zadbanie również o osoby ze wsparcia technicznego, a także te odpowiedzialne za scenariusz i pomoc w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik.

Pomysł na wigilię firmową online

Jednym ze sposobów przeprowadzenia bezpiecznej wigilii firmowej w formie online, mogą być wspólne warsztaty kulinarne przed kamerą, w których uczestnicy dzieleni są na mniejsze zespoły. W interesie pracodawcy będzie znajdować się to, by firma cateringowa mogła doręczyć niezbędne składniki do przygotowania potraw. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego też dostawa powinna zostać dostarczona zgodnie ze wszystkimi wytycznymi dostosowanymi do standardów branży.

Niebanalną propozycją dla pracodawców może być zaplanowanie warsztatów z dekorowania pierniczków czy robienia bombek. W ostatnich latach zarówno pierwsza jak i druga opcja były niezwykle popularne. Przy przygotowywaniu pierniczków czy robienia własnej bombki liczy się każdy szczegół – są to działania, które wymagają od uczestników zaangażowania, wywierają na twarzy moc uśmiechów, a także pozwalają na stworzenie swojej indywidualnej koncepcji.

Wachlarz dostępnych propozycji jest naprawdę duży. Jeżeli zależy nam na zorganizowaniu wydarzeń takich jak wigilia firmowa, uwzględniając bezpieczeństwo i wytyczne – warto zwrócić się o pomoc do ekspertów z agencji eventowych, którzy swoim doświadczeniem, z pewnością pomogą stworzyć coś wyjątkowego.

Bezpiecznie przygotowana wigilia firmowa online to coś, czego potrzebuje Twoja firma. Aktualnie to najlepsza forma przeprowadzenia świątecznej wigilii firmowej, przeprowadzonej według wszystkich obowiązujących wytycznych.

Źródła:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wigilia-firmowa-jak-sie-do-niej-przygotowac

https://www.pulshr.pl/po-godzinach/wigilia-firmowa-benefit-czy-uciazliwy-obowiazek-dla-pracownika,69616.html

https://manager24.pl/firmowa-wigilia-online-w-czasach-pandemii/