powrót

5 pomysłów na imprezę tematyczną

Impreza integracyjna dla pracowników to już nie tylko muzyka i stół zastawiony smakołykami. Dziś organizatorzy spotkań firmowych mogą zaskoczyć swój zespół kompleksowo zaplanowaną i profesjonalnie poprowadzoną imprezą tematyczną z dowolnie wybranym motywem przewodnim. Które pomysły okażą się strzałem w dziesiątkę? Oto kilka atrakcyjnych inspiracji.

 

And the Oscar goes to… – firmowe party w stylu Hollywood

Kto choć przez chwilę nie chciałby się poczuć jak gwiazda światowego formatu? Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozłożyć czerwony dywan i spacerować po nim do woli – oczywiście w błysku fleszy, bo na hollywoodzkiej gali nie może zabraknąć fotoreporterów. W eleganckiej sali profesjonalna obsługa przywita gości szampanem, a konferansjer rozpocznie gwiazdorski wieczór przy muzyce na żywo. Pomysły na imprezy tematyczne w stylu Hollywood można mnożyć – na specjalne życzenie zabawę uświetnią pokazy artystyczne i konkursy, w których stawką jest… Oscar!

 

Przyjęcie w posiadłości Wielkiego Gatsby’ego? To możliwe!

Prawdopodobnie każdy, choć raz w życiu, chciałby wziąć udział w zabawie rodem z lat 20. – dać się porwać szaleństwu w rytm muzyki swing i jazz, zatańczyć charlestona, fokstrota albo boogie-woogie. Imprezy tematyczne z motywem inspirowanym hucznymi przyjęciami w posiadłości Wielkiego Gatsby’ego dają uczestnikom szansę, by na jeden wieczór cofnąć się w czasie i poczuć klimat Nowego Jorku sprzed 100 lat. Aby udało się odwzorować atmosferę, niezbędne okażą się odpowiednie akcesoria. O wyjątkowy nastrój pomogą zadbać kreacje z błyskotkami, piórami i futrem, retro aparaty fotograficzne, bogato zdobione gramofony z tubą, a przede wszystkim – kultowe auta z epoki. Zabawę wzbogacą z kolei dodatkowe atrakcje. Nie powinno zabraknąć gier karcianych, ruletki czy pokazów tancerek.

 

Magiczna impreza w Krainie Czarów

Czasem wystarczy sięgnąć po odpowiedni klucz i otworzyć pobliskie drzwi, by w jednej chwili znaleźć się w baśniowym świecie magii, pełnym różnorodnych stworzeń, sztuczek i wszechobecnej iluzji. To nie sen, lecz jeden z pomysłów na zorganizowanie atrakcyjnej imprezy tematycznej, bazującej na opowieści o Alicji w Krainie Czarów. W tym wypadku ogromną rolę odgrywa scenografia! Oryginalny charakter wydarzenia uda się osiągnąć dzięki akcesoriom nawiązującym do historii dziewczynki podążającej za królikiem. Wielka szachownica, na której można stoczyć batalię, gadżety inspirowane kartami do gry czy rzeźby prezentujące najpopularniejszych bohaterów z książki z pewnością sprawią, że każda osoba obecna na imprezie poczuje się jak w bajce. Warto również zadbać o sztuczny dym oraz przyciemnione, kolorowe oświetlenie. Dzięki takim rozwiązaniom parkiet bardzo szybko wypełni się energicznymi tancerzami.

 

Wieczór w orientalnej Azji lub piknik na słonecznych Hawajach

Pomysły na imprezy tematyczne dla firm nie muszą skupiać się wyłącznie na zabawach tanecznych. Przedsiębiorstwa coraz chętniej organizują dla swoich pracowników także eventy, podczas których można nabyć nowe umiejętności lub poznać kulturę innych krajów. Doskonałą opcją, łączącą te dwa aspekty, okaże się np. impreza w stylu orientalnym, imitująca podróż do zakątków Azji. Uczestnicy firmowego wydarzenia mogą skorzystać z wielu wyjątkowych atrakcji. Świetną koncepcją jest przygotowanie warsztatów z jedzenia pałeczkami, które będzie przydatne podczas rzeczywistego wyjazdu do Japonii lub Chin. Innym rozwiązaniem mogą być zajęcia z kaligrafii, czyli sztuki starannego i pięknego pisania. Dużym zainteresowaniem cieszą się też pokazy wschodnich sztuk walki.

Drugą świetną propozycją tego typu jest impreza przenosząca uczestników na Hawaje, którą można zorganizować w formie rodzinnego pikniku. Podczas słonecznego wydarzenia firmowego w różnorodnych zabawach mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Do popularnych atrakcji podczas takiego eventu należą warsztaty robienia Lei, czyli naszyjników kwiatowych, hawajska sztafeta oraz tworzenie ogromnych baniek mydlanych.

 

Bal wenecki z wyjątkowymi atrakcjami

Kto kryje się pod maską? Takie pytanie z pewnością zadadzą sobie uczestnicy imprezy firmowej, stylizowanej na bal w Wenecji. Mistyczna atmosfera, eleganckie przebrania i duża dawka tajemnicy bez wątpienia zapewnią doznania, które przetrwają we wspomnieniach każdego pracownika firmy. Jakie atrakcje doskonale sprawdzą się podczas tak nastrojowego wieczoru? Spektakle teatralne skupią uwagę uczestników i pozwolą na chwilę przenieść się do innego świata. Koncerty muzyczne rozbujają publiczność i odpowiednio nastroją przed dalszą zabawą. Doskonałe uzupełnienie będą stanowiły również portrety na żywo oraz malowanie dłoni.

 

Powyższe propozycje to tylko niektóre przykłady nieszablonowych imprez firmowych. Ciekawych pomysłów i rozwiązań do dyspozycji jest znacznie więcej – warto z nich skorzystać, bo tematyczna impreza dla pracowników nie tylko sprzyja integracji, buduje wspólne doświadczenia i pozwala budować relacje, ale też na długo pozostaje w pamięci wszystkich uczestników.