powrót

Zawód: Event Manager

Praca Event Managera zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród kandydatów aspirujących do tego zawodu w branży kreatywnej. Event manager to osoba, która musi posiadać dobrze rozwinięte umiejętności organizacyjne i interpersonalne, ponadto doskonale zarządzać czasem i pracować pod presją czasu. Praca takiej osoby wymaga skoordynowania wielu procesów oraz dopięcia wszystkich spraw na ostatni guzik. W dalszej części artykułu przedstawimy wam wymagania, jakie powinna mieć osoba w pracy Event Manager.

Praca Event Managera to nie lada wyzwanie

Proces planowania imprezy to nie lada wyzwaniem i wymaga kreatywności od Event Managera, który nieustannie musi tworzyć coraz to nowsze koncepcje i oryginalne rozwiązania. To właśnie nad nim spoczywa największa odpowiedzialność gdy organizujemy wydarzenie, ponieważ każdy z uczestników oczekuje, że zostanie zaskoczony, a dobra zabawa na długo pozostanie w jego pamięci. Praca Event Managera niesie za sobą wymagania radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi, szczególnie w przypadkach, gdy czas Nam nie sprzyja. Od takiej osoby wymagamy przejrzystość myślenia a także zachowania stoickiego spokoju, by szybko zareagować i wymyślić plan awaryjny. Ostatecznie, największą sztuką jest przeprowadzić wszystko tak, żeby nie dać poznać, iż napotkano jakikolwiek problem. Event Manager planuje od A do Z, począwszy od etapu planowania, aż do uruchomienia imprezy i przeprowadzenia oceny wydarzenia.

We Wrocławiu, Event Manager może znaleźć pracę w agencjach eventowych, PR, w korporacjach, biurach podróży, a także firmach wynajmujących różnego typu powierzchnie. Idealny kandydat powinien posiadać wykształcenie kierunkowe w obszarze Public Relations, marketingu i zarządzania. Od Event Manager pożądane będą takie cechy jak łatwość w budowaniu i nawiązywaniu relacji międzyludzkich, otwartość i komunikatywność. Dobry Event Manager powinien rozumieć język swojego Klienta, a następnie dążyć do zaspokojenia jego potrzeb i oczekiwań. Istotnymi elementami również są: znajomość języków obcych i wiedza branżowa.

Jakie wymagania będą pożądane od osoby w zawodzie Event Manager?

Odpowiednie doświadczenie i znajomość branży są istotne wchodząc w ten zawód. Studiując na uniwersytecie, warto wykorzystać swój czas jak najlepiej, poświęcając się organizacji imprez dla stowarzyszeń studenckich, organizacji charytatywnych itp. W pracy event managera samo doświadczenie i wiedza kierunkowa mogą nie wystarczyć. Osoby w tym zawodzie to głównie pasjonaci, wykonujący swoje obowiązki z zamiłowaniem do tego co robią. Bez tego, potencjalni adepci mogą mieć po prostu trudniej. W kwestii perspektyw, zarządzanie wydarzeniami to szeroki obszar kariery, dlatego rozwój event managera uzależniony bywa od rodzaju i wielkości imprez, a także jego osiągnięć i kwalifikacji. Dobrze, aby będą Event Manager potrafił umiejętnie zarządzać strategiami, odpowiedzialnie realizować eventy zgodnie z budżetem, tworzeniem skutecznych strategii oraz mieć żyłkę negocjatora w sprawie kontraktów.

 Organizowanie eventów zdecydowanie do prostych zadań nie należy. Najważniejsze to zdawać sobie sprawę, to fakt, iż wszystko cały czas należy mieć pod kontrolą. Należy być świadomym, że praca jako Event Manager to ścieżka pełna wyzwań, niespodzianek i ryzyka, ale jeżeli będziemy wykonywać go z pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem – owocnie rozwinie naszą karierę zawodową.

https://nowymarketing.pl/a/11079,zawod-event-manager-kariera-w-marketingu

https://www.konferencje.pl/art/zawod-event-manager-wyobrazenie-a-praktyka.html