powrót

Organizacja eventów we Wrocławiu

Naszą przygodę w organizacji eventów rozpoczęliśmy w rodzinnym mieście Wrocław. Tutejsze zapotrzebowanie, głównie na imprezy firmowe, pozwoliło nam rozwinąć skrzydła w branży. Miasto sprzyja organizacji gal, pikników, integracji team-buildingowych, a także kameralnych przyjęć w eleganckiej i unikatowej oprawie.

„Wrocław – miasto spotkań”

To hasło promocyjne Wrocławia ogłoszone w 1998 roku. Przez kolejną dekadę niewiele się zmieniło. Miasto charakteryzuje się połączeniem historii z nowoczesnością i wielu kultur, przyciąga nie tylko turystów, ale swoją konkurencyjnością i dobrze zorganizowanym planem zagospodarowania także polskich i zagranicznych inwestorów. To tutaj przebiegają główne szlaki komunikacyjne na Zachód. Wszystkie te aspekty i wiele innych stworzyły również możliwości dla rozwoju branży eventowej. Wzrastające zapotrzebowanie wrocławskich firm na organizację eventów zaowocowało rozwojem agencji eventowych.

Odpowiednie miejsce na event

Wrocławskie lokalizacje sprzyjają rozwijaniu kreatywności w branży eventowej: od miejsc zabytkowych po nowoczesne, od kameralnych po te, które są w stanie pomieścić setki osób. Każda impreza potrzebuje właściwej oprawy. Tematyce przyjęcia służy dobranie lokalizacji. Jeśli klient oczekuje przeniesienia się do przeszłości Zamek Topacz czy Stary Klasztor to miejsca, które stwarzają swoim klimatem odpowiednie dopełnienie scenografii. Z kolei Stadion Wrocław czy DoubleTree by Hotel Hilton są miejscami nowoczesnymi, w których również łatwo zaaranżować nie tylko spotkania czysto biznesowe, ale również integracyjne imprezy tematyczne. Dobranie odpowiedniego miejsca na piknik jest również ważne. Przykładowo tereny przy Odrze są odpowiednie dla imprez o tematyce hawajskiej czy pirackiej. Inne są też oczekiwania, jeśli planujemy event w siedzibie klienta. Jest to największe wyzwanie. Przearanżowanie obiektu na miejsce odpowiadające organizacji eventu wymaga dużego doświadczenia agencji eventowej.

Nieszablonowe rozwiązania

Impreza na statku czy w starej poniemieckiej kamienicy? Wrocławskich propozycji jest wiele. Nie wszystkie jeszcze w pełni wykorzystane i poznane. Zapotrzebowane agencji eventowych i ich klientów skutkuje odkrywaniem kolejnych niesamowitych miejsc. Staramy się zaskakiwać kreatywnością, którą Wrocław z pewnością w nas ukształtował i pozwolił rozwinąć podczas organizowania eventów w innych lokalizacjach na mapie Polski.