powrót

Esportowa rywalizacja w firmie jako sposób na integrację online

Branża esport stopniowo rozwija się od wielu lat, jednak w tym momencie notuje ogromny wzrost popularności. Z pewnością wpływ na to ma pandemia, która wymusiła wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się czy uprawianiu sportu. Szukając alternatywnych rozrywek w domu, wybór coraz częściej pada na esport, szczególnie wśród młodych ludzi.

Optymistyczne prognozy, czyli esport w przyszłości

Przewiduje się, że już wkrótce publiczność świata esport przekroczy pół miliarda osób. W 2017 roku liczba widzów śledzących rozgrywki wynosiła 143 miliony, więc ogromny wzrost popularności jest widoczny gołym okiem. Branża cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród ludzi w wieku 20-35 lat oraz nastolatków. Może to świadczyć o tym, że ich styl życia jest inny, niż poprzednich pokoleń. Styczność z grami mają już od młodości i mimo upływu czasu nadal często po nie sięgają, traktując jako hobby. Można zauważyć, że esport dzisiaj jest już rozrywką dla ludzi w każdym wieku, przez co stał się przyszłościową branżą, a nie chwilową modą.

Firmowa rywalizacja

Turniej esport może być świetną formą integracji zacierającą różnice międzypokoleniowe w firmie. Jako ciekawa i oryginalna integracja online pozwoli zbudować solidne więzi w zespole poprzez uczestnictwo w zdrowej rywalizacji. W zależności od rodzaju gry, pracownicy mogą być podzieleni na drużyny, odpowiadające konkretnym działom w firmie lub walczyć indywidualnie o zwycięski tytuł.

Dodatkową atrakcją może być wyłonienie najlepszych z najlepszych, którzy zainicjują team. Drużyna firmowa reprezentować będzie całą organizację w ligach między biznesowych. Wrocław jest jednym z miast, gdzie powstała liga w ramach której firmy rywalizują online. Inicjatywa ma na celu zapewnić graczom arenę do rywalizacji firmowej między osobami i zespołami pracującymi w różnych korporacjach z Wrocławia. Właśnie dlatego, esportowa integracja online to również platforma do promocji nowoczesnego oblicza marki w cyfrowym świecie.

Przebieg turnieju esport

Integracja esportowamoże mieć różny przebieg ze względu na czas trwania oraz typ rozgrywki. Najprostszym rozwiązaniem jest turniej online rozgrywany według klasycznej drabinki, w której zwycięzca przechodzi do następnej rundy. Bardziej zaawansowanym wariantem jest stworzenie regularnie rozgrywanej ligi firmowej, która przejdzie w etap finałowy kończący turniej drabinką wygranych. Wszystko to w emocjonującej oprawie wraz z profesjonalnym komentarzem.

Rywalizacja online w różnych dyscyplinach

Podobnie jak w sporcie, gry elektroniczne dzielone są na różne kategorie, w zależności od ilości osób grających w jednym momencie oraz sposobu sterowania. Jedną z najpopularniejszych z nich jest strzelanka Counter-Strike: Global Offensive, w której gracze wcielają się w terrorystów lub antyterrorystów prowadzących zacięte pojedynki 5 na 5, na różnych mapach. Sportowych wrażeń na pewno dostarczy gra piłkarska FIFA21 w której każdy uczestnik prowadzi swoją drużynę do zwycięstwa w turnieju. Alternatywą może być też kultowa już bijatyka Tekken 7, dostępna kiedyś na automatach stacjonarnych.

To tylko część pozycji dostępnych z szerokiej gamy gier możliwych do zrealizowania, w trakcie rozgrywek esportowych, jakie możemy jako agencja September Events zaoferować w ramach integracji online.

Źródła:

https://www.fxmag.pl/artykul/esport-czy-inwestycja-w-esport-jest-oplacalna-jak-zarobic-na-sporcie-elektronicznymhttps://brief.pl/ruszaja-zapisy-do-business-esports-league-mistrz-swiata-w-siatkowce-wsrod-ambasadorow-projektu/https://bizsport.pl/biznes-sport/e-sport-branza-w-ktora-oplaca-sie-inwestowac/

https://bizsport.pl/biznes-sport/e-sport-branza-w-ktora-oplaca-sie-inwestowa

https://brief.pl/ruszaja-zapisy-do-business-esports-league-mistrz-swiata-w-siatkowce-wsrod-ambasadorow-projekt u