powrót

CSR, czyli EKO imprezy z wieloma korzyściami dla firm

CSR, czyli EKO imprezy z wieloma korzyściami dla firm

Organizacja imprez CSR to bardzo modne zjawisko w ostatnich latach. To pozytywny przejaw trendu, gdyż przynosi wiele korzyści. Troska o ochronę środowiska i działania zgodne ze społeczną odpowiedzialnością przedsiębiorstwa, na stałe wpisały się w strategię działalności wielu firm. W obecnych czasach to wspaniała inicjatywa pozwalająca integrować pracowników i rozwiązywać problemy społeczne. Warto szkolić pracowników firm z zakresu CSR-u, gdyż ich głównym celem jest pozyskiwanie zaufania otoczenia firmy, a także polepszenie relacji z klientami, kontrahentami czy pracownikami. Takie działania powinny być spójne z misją przedsiębiorstwa.

Organizacja imprezy CSR – o czym należy pamiętać?

Eventy ekologiczne pomagają aktywizować Klientów, ale także budują silne więzi z zakresu ochrony środowiska. Imprezy tematyczne to świetna inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kluczowy element organizacji imprez CSR to spójność. Myśląc o organizacji takiego wydarzenia, powinniśmy pamiętać o pojemnikach do sortowania śmieci, biodegradowalnych itp. Ponadto jeden z priorytetów to dbałość o środowisko wokół – zakaz niszczenia terenów zielonych, by nie zaprzeczać jej idei. Edukacja to jeden z elementów priorytetowych, bo przecież ostatecznie zależy nam na uświadomieniu naszych gości, jak dbać o ochronę środowiska.

Jako Agencja September Events, działającą na terenie Wrocławia i Warszawy, mieliśmy zaszczyt zorganizować imprezę CSR dla Kaczmarski Group, która miała miejsce pod koniec 2019 roku. Założeniami wydarzenia było wdrożenie rozwiązań ochrony środowiska, stworzenie unikalnego świata przeżyć dla uczestników wydarzenia, a także zintegrować człowieka z naturą. Materiały zostały ponownie użyte przy wykorzystaniu scenografii, a ostatecznie spełniliśmy wszystkie oczekiwania Klienta.

Organizacja imprez CSR we Wrocławiu i Warszawie

Wiele firm z Wrocławia oraz Warszawy wdraża w strukturę życia przedsiębiorstwa organizację imprez CSR, gdyż przynoszą one bardzo długą listę korzyści. Zwiększają wzrost zainteresowań inwestorów, zwiększają również lojalność konsumentów, poprawiają relacje firmy ze społecznością i władzami lokalnymi, a także kształtują kulturę organizacji, opartą na przejrzystości i zaufaniu. Organizacja imprez CSR, wymaga rozważenia tematu relacjonowania jej na mediach społecznościowych – z pewnością wpłynie to na zwiększenie zasięgu i odbiór marki przez społeczeństwo. Coraz więcej naszych Klientów z Wrocławia i Warszawy wspiera otoczenie i prospołeczne inicjatywy. Należy pamiętać o przygotowaniu skutecznej strategii oraz określenia korzyści z takiego eventu. CSR nie jest zarezerwowany wyłącznie dla dużych korporacji, nawet najmniejsza firma może rzetelnie wdrożyć koncepcje oparte na potrzebach społecznych.  

Organizacja imprez CSR i wspieranie ich działań pomagają w budowaniu przewagi nad konkurencją w branży. Firmy dające od siebie więcej, a jednocześnie wspierające pozytywne akcje dla otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego, są lepiej postrzegane i uznawane za godne zaufania i uwagi. Warto wspomnieć, że firmy działające według zasad CSR mogą często liczyć na przewagę konkurencyjną. Liczne raporty pokazują, że klienci postanawiają wybierać produkty firm, których działania bazują na społecznej odpowiedzialności w biznesie. To krok do zmienienia świata ku lepszej drodze.

Źródła:

https://publicystyka.ngo.pl/green-events-czyli-imprezy-integracyjne-na-zielono

https://wyspasukcesu.pl/wiedza/biznes-finanse/spoleczna-odpowiedzialnosc-biznesu